Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Działalność kulturalna w gminie skupiona jest przede wszystkim w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławoborzu. Gminny Ośrodek Kultury w Sławoborzu jest obiektem nowym, posiadającym salę widowiskową z pełnym wyposażeniem oraz zapleczem kuchennym, pomieszczenie kawiarniane z klubem internetowym. Gminna Biblioteka Publiczna w Sławoborzu czynna jest w godz. od 11.00 do 19.00 w poniedziałek, środę i piątek, od godz. 8.00 do 16.00 we wtorek i czwartek. Księgozbiór biblioteki to 12.914 książek. W bibliotece znajduje się 16 tytułów czasopism różnego typu, są to czasopisma dla młodzieży, dzieci najmłodszych oraz dla dorosłych. Ponadto w bibliotece znajdują się 4 stanowiska komputerowe z darmowym dostępem do internetu. Na dzień dzisiejszy w Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem zatrudnionych instruktorów działają trzy sekcje: plastyczna, wokalna i tenisa stołowego. Młodzi wokaliści, a szczególnie Anna Orenczak, Marcin Tyma i Marta Tyma wykonują wiele koncertów z powodzeniem nie tylko w Sławoborzu, ale są laureatami na szczeblu wojewódzkim Przeglądu Piosenki Dziecięcej, Konkursu "Wygraj Sukces", czy też Famy 2001 - Kołobrzeg - imprezy o zasięgu krajowym. W Gminnym Ośrodku kultury pod kierunkiem instruktorek odbywają się systematyczne zajęcia kursu tańca towarzyskiego młodzieży szkolnej oraz kurs aerobiku kobiet bez ograniczenia wiekowego. Amatorsko, ale również systematycznie odbywają się zajęcia sekcji gry w szachy oraz brydża sportowego.


W przekroju roku kalendarzowego w Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się wiele imprez m. in. : akademie okolicznościowe, różnego rodzaju turnieje, koncerty umuzykalniające dla młodzieży szkolnej, zabawy taneczne, dyskoteki, przeglądy taneczne i wokalne, wystawy plastyczne i rękodzieł, uroczystości rodzinne i inne.
Obiekt, o którym mówimy znakomicie nadaje się na zorganizowanie konferencji lub szkolenia z możliwością podania posiłku dla 120 uczestników. Na terenie gminy Sławoborze z powodzeniem tworzą amatorzy artyści ludowi.  Jan Stadnik z Rokosowa - maluje obrazy olejne, Witold Machaj z Lepina swoimi pięknymi haftami zdobył Złote Malwy na Przeglądach Twórców Ludowych w Drawsku Pomorskim i Darłowie.

 

Działalność DOMU KULTURY w Sławoborzu 
W Domu Kultury odbywają sie następujące zajęcia;

poniedziałek 15.00 - 17.00 sekcja wokalna,17.00 - 19.00 sekcja tenisa stołowego
wtorek 14.30 - 16.30 sekcja wokalna,17.00 - 18.00 aerobic
środa 14.00 - 16.00 sekcja artystyczna, 17.00 - 19.00 sekcja tenisa stołowego
czwartek 14.00 - 16.00 sekcja artystyczna, 17.00 - 18.00 aerobic,
piątek 18.00 - brydż sportowy.

Do prowadzenia zajęć zatrudnieni są instruktorzy: Pani Zofia Paszczak, sekcja wokalna,

Pani Zdzisława Bocheńska, sekcja artystyczna, Pan Zbigniew Śmigasiewicz, sekcja tenisa stołowego, natomiast aerobic prowadzi Pani Małgorzata Miękczyńska.

Sekcją brydża zajmuje się Pan Czesław Łyskawka.

Dom Kultury jest miejscem większości imprez środowiskowych, kulturalnych, oświatowych i sportowych, akademii z okazji świąt państwowych i gminnych, uroczystości szkolnych. Większość imprez odbywa się w ścisłej współpracy z Zespołem Szkół Publicznych, a także z pomocą Rady Sołeckiej w Sławoborzu.

Dom kultury uczestniczy w organizacji imprez i zawodów przygotowywanych przez Koło Wędkarskie ?Liścień? w Sławoborzu, OSP, Koło CARITAS, LOK, i wielu innych, które odbywają się w sali, jak również w plenerze.

Dom Kultury organizuje usługi kulturalne dla mieszkańców gminy poprzez udostępnianie

widowisk teatralnych i estradowych, wystaw, kiermaszy m.in. spektakli i kabaretów profilaktyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej ( teatry krakowskie ), przedstawień cyrkowych na stadionie sportowym, wystaw pasteli Pana Andrzeja Bocheńskiego, rękodzieł artysty ludowego Pana Witolda Machaja, wystawy i kiermasze prac uczniów SOSzW i ZSzP przy okazji świat Wielkanocnych i Bożego Narodzenia.

Dom Kultury stwarza warunki sprzyjające rozwojowi twórczości artystycznej i sztuki ludowej m.in. poprzez finansowanie udziału twórców w przeglądach folklorystycznych,

czy wystawach, a także udostępnianie bezpłatnie transportu.

Organizowane są gminne konkursy plastyczne z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia dla dzieci i młodzieży, które cieszą sie ogromnym powodzeniem. W ramach programu estetyzacji gminy organizujemy coroczny konkurs na najładniejsza posesję i balkon. Sławoborze jest organizatorem powiatowego konkursu plastycznego ?Sławoborska Paleta? dla szkół gimnazjalnych, którego celem jest ukazywanie walorów

przyrodniczych gminy, jak również rozwijanie uzdolnień plastycznych młodzieży.

Dom Kultury jest miejscem rozgrywanego corocznie Turnieju Szachowego Rokosowo 2000, który swoim zasięgiem obejmuje teren Polski Północnej, a także sięga w głąb naszego kraju. Corocznie bierze udział w turnieju od 70 ? 100 zawodników, w tym utytułowane mistrzynie świata i Europy z Hetmana Politechnika Koszalin. Głównym organizatorem jest Pan Jan Kwiatkowski z Rokosowa, jak również OSP Rokosowo i Pan Marek Kuźma, radny Rady Gminy.

Ponadto rozgrywane są mecze tenisa stołowego w ramach rozgrywek III Ligi Mężczyzn zrzeszonych w Zachodniopomorskim Związku Tenisa Stołowego oraz otwarte turnieje. Ludowych Zespołów Sportowych i Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych.( wg terminarza rozgrywek ). Dom kultury poza imprezami organizowanymi w miejscu bierze czynny udział w przeglądach powiatowych i rejonowych np. udział dwóch zespołów tanecznych:

Butterfly i Four Madchen w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Świdwińskim Ośrodku Kultury, solistów i zespołów w Przeglądzie Piosenki w Połczynie -Zdroju, w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, prezentujemy gminę podczas Dni Województwa Zachodniopomorskiego wraz ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie poprzez udział w organizacji stoiska, jak również przy oprawie muzycznej. Aktywnie uczestniczymy w Powiatowym Święcie Plonów, poprzez przygotowanie stoiska gminy, występów artystycznych, darów na ołtarz, i udział w konkursie wieńca dożynkowego.

Wszystkie imprezy finansowane są z budżetu gminy, część z nich finansuje Rada Sołecka,

finansowo i rzeczowo wspomagają również sponsorzy, a ponadto, jak co roku, Powiat Świdwiński udziela dotacji dla Gm. Sławoborze z przeznaczeniem na dofinansowanie imprez objętych Powiatowym Kalendarzem Imprez Kulturalnych i Sportowych.
Przebieg wszystkich imprez jest dokumentowany w kronikach Domu Kultury.


Sala w Domu Kultury udostępniana jest również m.in. na:

  • Sesje Rady Gminy,
  • spotkania z rolnikami m.in. ARiMR, Zespołu Doradztwa Rolniczego,
  • Walne Zebrania Spółek Wodnych oraz szkolenia,
  • zebrania wędkarskie,
  • próby wokalistów szkolnych przed wyjazdami na konkursy z wykorzystaniem nagłośnienia i in.,
  • imprezy i uroczystości szkolne,
  • pokazy, konferencje i inne.


Sala wraz z wyposażeniem oraz zapleczem kuchennym wynajmowana jest na organizowanie uroczystości weselnych, stypy, komunie, a także na zabawy taneczne dla mieszkańców, zabawy zakładowe, sportowców i inne.

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

zspws

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

2125355
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
480
804
7551
2108799
26396
50206
2125355

Twoje IP: 54.161.21.157
Data i Godzina: 2017-07-22 12:39:22
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze 2012r.