Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Kościoły

 

1. Rokosowo

rok 1

Kościół fil. p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wybudowany przed 1784r., urzytkowany przez parafię prawosławną i rzymsko katolicką w Sławoborzu. Zlokalizowany w centrum wsi, po północno wschodniej stronie skrzyżowania drogi Sławoborze - Karlino, otoczony niewielkim cmentarzem. Kościół jest orientowany, ryglowy, w konstrukcji szkieletowej wypełnionej cegłą, tynkowany, malowany, na kamiennym cokole, parterowy. Strop pseudokolebkowy wzdłużnie oszalowany, nakryty dachem dwuspadowym. Na rzucie prostokąta z ośmioboczną absyndą i wieżą nad kruchtą. Nad absyndą dach łamany, nad wieżą czterospadowy, kryty dachówką. Wejście od zachodu, przez sień i kruchtę. Wnętrze salowe z zachowanym wyposażeniem i wystrojem z XVI i pocz. XXw. Zabytkowy wystrój kościoła stanowią dwa kartusze herbowe drewniane, polihromowane na parapecie chóru z przełomu XVII i XVIIIw., dwa witraże figuralne. Przed kościołem znajduje się również chrzcielnica kamienna.

rok 2 rok 3 rok 4

 

2. Jastrzębniki

jas 3

 Kościół neogotycki, fil. p. w. Wniebowzięcia NMP. Wybudowany w 1903r.

 

 

 

 

 

jas 6 jas 2 jas 4
jas 1 jas 5 jas w 2
jas w 3 jas w 1

 

3. Sławoborze

sla 1

Kościół p. w. Matki Boskiej Różańcowej, ryglowy. Wybudowany w 1846r. z zadrzewioną działką  cmentarza przykościelnego.

 

 

 

 

sla 5 sla 3 sla 4

 

4. Mysłowice

mys 1

Kościół fil. p. w. św. Józefa w konstrukcji szachulcowej. Wybudowany w XVIIIw., orientowany, ryglowy, w partiach ceglanych tynkowany, salowy, na rzucie prostokąta, z prezbiterium zakończonym poligonalnie. Od strony zachodniej wieża wbudowana w ścianę frontową, nieco wysunięta przed elewację, kryta drewnianym hełmem czterospadowym. Do południowego boku prezbiterium dobudowana jest zakrystia na rzucie kwadratu, kryta dachem brogowym. Strop płaski, belkowy, drzwi i okna prostokątne. Chór muzyczny wsparty na czterech słupach, brak organów.

mys 2 mys 3

 

5. Powalice

pow 1Kościół fil. p. w. Najśw. Serca PJ. Wybudowany w 1708r. z kamieni granitowych i w konstrukcji ryglowej, otynkowany. Działka kościelna, niewielka, ogrodzona kamiennym murem.

 

 

 

pow 2 pow 3

 

6. Słowieńsko

slo 3Kościół fil. p. w. św. Michała. Wybudowany w 1793r., z kamienia i cegły, otynkowany, oreintowany, ryglowany, na planie prostokąta. Presbiterium zamknięte poligonalnie. Od strony zachodniej wieża drewniana, zwieńczona hełmem kopulastym pokrytym blachą. Otwory okiennee zamknięte łukiem odcinkowym, drzwi zakończone półkoliście. Strop płaski, drewniany, belkowany. Wewnątrz amobona drewniana z XVIIIw. z malowidłami 4 ewangelistów i Chrystusa Ukrzyżowanego, dzwon z 1882r.

 

 

 

slo 2 slo 1

 

 

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Przyjazne Deklaracje  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

9517687
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
8968
10317
26461
9456561
157669
149051
9517687

Twoje IP: 44.210.85.190
Data i Godzina: 2022-11-29 17:08:09
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze