Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Pobyt delegacji z zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Loiching

        Dnia 21.06.2018 roku zawitała do nas niemiecka delegacja z zaprzyjaźnionej Gminy Loiching, z którą Gmina Sławoborze tworzy zgrane partnerstwo. W trakcie 4 – dniowego pobytu gości z zagranicy, zapewniono liczne atrakcje, głównie zwiedzając lokalne miejsca o charakterze edukacyjnym oraz społecznym. W pierwszym dniu pobytu goście mieli okazję zwiedzić naszą szkołę podstawową i zobaczyć ceremonię zakończenia szkoły i odbioru nagród przez uczniów. W późniejszym etapie pokazano Środowiskowy Dom Samopomocy  w Sławoborzu, w którym odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy w Sławoborzu. Na sesji tej odnowiono współpracę Polsko – Niemiecką, poprzez podpisanie nowej umowy o współpracy, po 20 latach wspólnej przyjaźni i wymiany doświadczeń. Sesja była również okazją do podpisania umowy na dofinansowanie budowy biogazowi nieopodal miejscowości Krzesimowo, której stroną był Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Pan Jarosław Rzepa. Była to niebywała okazja i stworzenie możliwości dla Gminy Sławoborze w świetle zaistnienia na rynku inwestycyjnym. Drugiego dnia pobytu pokazano gościom firmę Polarica Poland Sp. z o.o. z Niemierzyna jako przykład wiodącego przedsiębiorstwa działającego dzięki lokalnym produktom pochodzącym m.in.: z terenu Gminy Sławoborze. Zwiedzono również Dom Pomocy Społecznej w Krzecku, po którym oprowadził i opowiedział dyrektor – Pan Bogumił Zmitrowicz.

W tymże dniu, tzn.: 23 czerwca odbyła się impreza plenerowa w miejscowości Rokosowo, na której nasi goście z Niemiec byli szczególnie honorowani. Impreza dotyczyła poświęcenia nowo zakupionego średniego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Rokosowo oraz poświęcenia figurki Świętego Floriana. Niezwykła oprawa wydarzenia oraz liczni zaproszeni goście, w wyjątkowy sposób uświetnili to święto. 

W niedzielę - 24 czerwca, zabrano niemiecką delegację do Kołobrzegu w celu pokazania miasta i skorzystania z uroków morza. Po powrocie z Kołobrzegu spotkano się wspólnie na uroczystej kolacji pożegnalnej w restauracji „Stylowa” w Sławoborzu. Dzień 25 czerwca był dniem pożegnania naszej delegacji. Wierzymy, że pobyt podobał się naszym przyjaciołom z zagranicy i liczymy na kolejne długie lata trwania naszego porozumienia.

pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 1pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 2pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 3pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 4pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 5pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 6pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 7pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 8pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 9

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

3677552
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
1338
3236
22605
3594844
88641
79553
3677552

Twoje IP: 54.226.23.160
Data i Godzina: 2019-02-16 09:41:09
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze 2012r.