Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Ekologiczne zajęcia w ramach Klubu Rodzica

23 marca 2018r w świetlicy wiejskiej w Sidłowie dzieci wraz z rodzicami mieli możliwość uczestniczenia w absolutnie fenomenalnych warsztatach zorganizowanych w ramach Klubu Rodzica przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławoborzu. Warsztaty na zaproszenie ośrodka uświetnił gość specjalny specjalista służby leśnej w Nadleśnictwie Świdwin Pani Dorota Pulnik.
Zajęcia były połączeniem pedagogicznej rozprawki z praktycznym działaniem. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w quizie z atrakcyjnymi nagrodami. Następnie przy pomocy rodziców i asystenta rodziny wszyscy tworzyli karmniki dla ptaków. Wykorzystaliśmy do tego materiały wtórne: sznurki, pudełeczka po jogurtach, kartoniki i foremki do ciasteczek (jak się okazało te przydają się nie tylko na święta) jak również ziarna (dynie, słonecznik, siemię lniane) i oczywiście smalec - dużo smalcu.
Dzieci wraz z rodzicami ugniatali smalec i dorzucali do niego ptasie przysmaki. Każdy karmnik był indywidualnym wytworem pracy każdej rodziny. Następnie zamroziliśmy nasze karmniki i wszyscy wybraliśmy się na ich rozwieszenie w rejonie świetlicy. Każdy wybrał własne drzewo lub krzak i z zaciekawieniem obserwował czy jakiś ptaszek przyfrunie na poczęstunek. Na zakończenie dzieci i rodzice otrzymali kalendarze, książki, puzzle, torby płócienne, długopisy, zajączki czekoladowe, cukrowe baranki oraz barwniki do jajek z okazji zbliżających się świąt. Dzieci wraz z rodzicami były zachwycone spotkaniem co widać było na ich uśmiechniętych twarzach. Na do widzenia wszyscy pytali kiedy odbędą się kolejne zajęcia i kto będzie na nich gościem specjalnym.
Ale to już zostanie naszą słodką tajemnicą…

Przygotował: asystent rodziny GOPS Sławoborze - Anita Małolepszy

 

zajecia.eko.01

zajecia.eko.02

zajecia.eko.03

zajecia.eko.04

 

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

3788505
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
3895
3455
7350
3756943
77222
122372
3788505

Twoje IP: 34.228.55.57
Data i Godzina: 2019-03-25 01:33:20
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze 2012r.