Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Bezpieczne wakacje!

Ulotka.GIS.wakacje-1Ulotka.GIS.wakacje-2

Uroczysta sesja Rady Gminy w Sławoborzu z odnowieniem porozumienia polsko – niemieckiego oraz podpisanie umowy na budowę biogazowni.

    W dniu 22 czerwca 2018r. w sali Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławoborzu odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy w Sławoborzu. Jej celem było podpisanie odnowionej umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Sławoborze, a Gminą Loiching. Należy tu wspomnieć, iż dotychczasowe porozumienie trwało już 20 lat (od 1998 roku). Był to czas wspólnych odwiedzin, przyjaźni, wycieczek oraz wymiany doświadczeń. Nowo zawiązane partnerstwo stworzy sporo możliwości dla dzieci i młodzieży z terenu gminy, gdyż w ramach współpracy planowane będą wymiany młodzieży i liczne wyjazdy w celach krajoznawczych, turystycznych i wypoczynkowych. W trakcie trwania uroczystej sesji została również podpisana umowa na dofinansowanie budowy biogazowni nieopodal miejscowości Krzesimowo, obręb ewidencyjny Stare Ślepce. Biogazownia będzie wytwarzać energię elektryczną o mocy 0,8 MW, do produkcji której zostanie wykorzystany wyłącznie biogaz rolniczy. Realizacja inwestycji możliwa zostanie dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt całkowity projektu to ponad 19 mln złotych, a sam koszt dofinansowania to blisko 10 mln złotych. Kwotę wsparcia otrzyma firma Wind Grupa ADJ. Spółka z o.o. z Wrocławia, dzięki licznym i czasochłonnym staraniom przedstawicieli, m.in.: Pana Artura Spirydowicza – Prezesa zarządu oraz wiceprezesów: Pana Dariusza Gielezy i Pani Małgorzaty Przybyszewskiej – Spirydowicz.

Umowa o dofinansowanie została podpisana w obecności Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Pana Jarosława Rzepy.

uroczysta.sesja.rady.gminy.w.slawoborzu 1uroczysta.sesja.rady.gminy.w.slawoborzu 2uroczysta.sesja.rady.gminy.w.slawoborzu 3uroczysta.sesja.rady.gminy.w.slawoborzu 4uroczysta.sesja.rady.gminy.w.slawoborzu 5

 

Granty sołeckie 2018” oraz „Modernizacja Stadionu Sportowego w Sławoborzu

W dniu 27 czerwca 2018 roku podpisano umowy w ramach „Grantów sołeckich 2018” na zadania p.t.: „Sołectwo integruje – młodzież edukuje” (projekt sołectwa Sławoborze) oraz „Budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Międzyrzecze” (projekt sołectwa Międzyrzecze). Na każde z zadań zostaną przekazane środki finansowe w wysokości 10.000,00 złotych, pochodzące z funduszu województwa zachodniopomorskiego. Należy wspomnieć, iż pierwszy projekt jest pomysłem naszej młodzieży, zamieszkującej osiedle mieszkaniowe w Sławoborzu, na którego terenie ma zostać zrealizowany projekt. Jest to innowatorskie zadanie pod względem zaangażowania osób, które nie mają na co dzień styku z funduszami zewnętrznymi. Gratulujemy młodzieży ciekawego pomysłu.

W tymże dniu podpisano również umowę na zadanie p.n.: „Modernizacja Stadionu Sportowego w Sławoborzu”, które będzie miało na celu upiększenie i odnowienie naszego Stadionu Sportowego. Na zadanie Gmina Sławoborze otrzymała środki finansowe w wysokości 20.000,00 złotych z funduszu województwa zachodniopomorskiego. Na całość zadania przewiduje się przeznaczyć łącznie 40.000,00 złotych. Jest to dotychczas najwyższa kwota jaką udało się otrzymać na tego rodzaju zadanie.

granty.soleckie.i.modernizacja.stadionu.sportowego  1granty.soleckie.i.modernizacja.stadionu.sportowego  2granty.soleckie.i.modernizacja.stadionu.sportowego  3

Pobyt delegacji z zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Loiching

        Dnia 21.06.2018 roku zawitała do nas niemiecka delegacja z zaprzyjaźnionej Gminy Loiching, z którą Gmina Sławoborze tworzy zgrane partnerstwo. W trakcie 4 – dniowego pobytu gości z zagranicy, zapewniono liczne atrakcje, głównie zwiedzając lokalne miejsca o charakterze edukacyjnym oraz społecznym. W pierwszym dniu pobytu goście mieli okazję zwiedzić naszą szkołę podstawową i zobaczyć ceremonię zakończenia szkoły i odbioru nagród przez uczniów. W późniejszym etapie pokazano Środowiskowy Dom Samopomocy  w Sławoborzu, w którym odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy w Sławoborzu. Na sesji tej odnowiono współpracę Polsko – Niemiecką, poprzez podpisanie nowej umowy o współpracy, po 20 latach wspólnej przyjaźni i wymiany doświadczeń. Sesja była również okazją do podpisania umowy na dofinansowanie budowy biogazowi nieopodal miejscowości Krzesimowo, której stroną był Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Pan Jarosław Rzepa. Była to niebywała okazja i stworzenie możliwości dla Gminy Sławoborze w świetle zaistnienia na rynku inwestycyjnym. Drugiego dnia pobytu pokazano gościom firmę Polarica Poland Sp. z o.o. z Niemierzyna jako przykład wiodącego przedsiębiorstwa działającego dzięki lokalnym produktom pochodzącym m.in.: z terenu Gminy Sławoborze. Zwiedzono również Dom Pomocy Społecznej w Krzecku, po którym oprowadził i opowiedział dyrektor – Pan Bogumił Zmitrowicz.

W tymże dniu, tzn.: 23 czerwca odbyła się impreza plenerowa w miejscowości Rokosowo, na której nasi goście z Niemiec byli szczególnie honorowani. Impreza dotyczyła poświęcenia nowo zakupionego średniego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Rokosowo oraz poświęcenia figurki Świętego Floriana. Niezwykła oprawa wydarzenia oraz liczni zaproszeni goście, w wyjątkowy sposób uświetnili to święto. 

W niedzielę - 24 czerwca, zabrano niemiecką delegację do Kołobrzegu w celu pokazania miasta i skorzystania z uroków morza. Po powrocie z Kołobrzegu spotkano się wspólnie na uroczystej kolacji pożegnalnej w restauracji „Stylowa” w Sławoborzu. Dzień 25 czerwca był dniem pożegnania naszej delegacji. Wierzymy, że pobyt podobał się naszym przyjaciołom z zagranicy i liczymy na kolejne długie lata trwania naszego porozumienia.

pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 1pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 2pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 3pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 4pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 5pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 6pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 7pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 8pobyt.delegacji.niemieckiej.loiching 9

Poświęcenie wozu strażackiego oraz figury św. Floriana dla OSP Rokosowo

       W dniu 23 czerwca 2018 roku, w Sołectwie Rokosowo odbyło się uroczyste poświęcenie wozu strażackiego oraz figury św. Floriana połączone z Powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Z tej okazji odbył się uroczysty przemarsz jednostek OSP, zaproszonych gości oraz mieszkańców Gminy Sławoborze przy akopaniamencie Świdwinskiej Orkiestry Dętej. Prezes Oddziału Gminnego OSP Marcin Książek oraz Prezes OSP Rokosowo Stanisław Chmal, złożyli serdeczne podziękowania oraz wręczyli pamiątkowe statuetki na ręce sponsorów a także zaproszonych gości, którzy wspomogli finansowo i merytorycznie zakup nowego średniego pojazdu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Rokosowo. Po zakończeniu części oficjalnej, zaproszono przybyłych gości na ciepły poczęstunek oraz zabawę taneczną do białego rana. 

     Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości, dla naszych wspaniałych sponsorów oraz wszystkich, którzy przybyli na święto OSP Rokosowo.

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 45poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 34

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 50

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 40

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 2

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 3

 

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 6

 

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 1

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 4poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 5

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 7

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 8

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 9

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 10

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 11

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 12

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 13

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 14

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 15

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 16

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 17

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 18

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 19

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 20

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 21

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 22

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 23

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 24

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 25

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 26

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 27

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 28

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 29

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 30

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 31

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 32

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 33

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 35

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 36

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 37

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 38

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 39

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 41

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 42

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 43

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 44

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 46

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 47

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 48

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 49

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 51

poswiecenie.wozu.i.figury.floriana.rokosowo 5

Konkurs Fotograficzny "Jestem na Ptak"

plakat-konkurs foto-1Regulamin.konkursu 1Regulamin.konkursu 2Regulamin.konkursu 3Regulamin.konkursu 4Regulamin.konkursu 5Regulamin.konkursu 6kluzula.info 1kluzula.info 2formularz.zgloszeniowy.fotografia

Uroczystość Poświęcenia Wozu Strażackiego OSP Rokosowo

plakat rokosoworozklad.jazdy.autobusow.rokosowo

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji

komunikat Ministerstwa Cyfryzacji-1komunikat Ministerstwa Cyfryzacji-2plakat KMCulotka KMC1ulotka KMC2

Mobilny Punkt Informacyjny w Sławoborzu

plakatInformacja-do-urzędowzgloszenie.uczestnictwa.na.MPI 1zgloszenie.uczestnictwa.na.MPI 2

Konkurs fotograficzny "Świdwińskie Skarby Przyrody"

klauzula.informacyjna 1klauzula.informacyjna 2formularz.zgloszeniowyregulamin.konkursu 1regulamin.konkursu 2regulamin.konkursu 3regulamin.konkursu 4regulamin.konkursu 5regulamin.konkursu 6

Podkategorie

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

2963835
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
1018
3516
7609
2933941
51238
84805
2963835

Twoje IP: 54.81.76.247
Data i Godzina: 2018-07-17 09:17:28
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze 2012r.