Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Mini Piłce Nożnej chłopców

W dniu 26 kwietnia 2018r. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Piłce Nożnej chłopców. W turnieju brało udział sześć zespołów. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach. Mistrzowie i wicemistrzowie grup awansowali do półfinałów, następnie zwycięzcy grali w finale a przegrani zagrali mecz o III miejsce.

Klasyfikacja końcowa:
I – SP nr 1 Sławoborze
II – SP Lekowo
III – SP Brzeżno
IV – SP nr 2 Świdwin
V – VI – SP Redło
V – VI – SP Rąbino

Mini.pilka.nozna.chlopcy 2

Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Mini Piłce Nożnej dziewcząt

W dniu 23 kwietnia 2018r. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Piłce Nożnej dziewcząt. W turnieju brały udział cztery zespoły. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:
I – SP nr 1 w Sławoborzu
II – SP nr 1 w Świdwinie
III – SP Brzeżno
IV – SP Rąbino

Mini.pilka.nozna.dziewczeta 1

Sławoborski strażak na medal

19 maja 2018r. podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Myśliborzu dh Waldemarowi Giniewskiemu wręczono Złoty Medal Związku OSP RP z okazji jubileuszu 40 lat służby w Ochotniczej Straży Pożarnej.strazak.na.medal.1

strazak.na.medal.2

strazak.na.medal.4

strazak.na.medal.3

Targi produktów lokalnych

targi.lokalne

Obowiązek wskazania numeru PESEL w CEIDG

Zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie wykreślony z CEIDG.

Realizacja ww. przepisu będzie dotyczyła tylko określonej liczby przypadków i zostanie przeprowadzona etapami a zatem w dniu, wbrew doniesieniem medialnym, nie zostaną wykreślony "setki tysięcy" przedsiębiorców. Wykreśleniu będą podlegać te wpisy, które nie umożliwiają identyfikacji przedsiębiorcy. Są to wpisy powstałe kilkanaście lat temu i więcej. Nierzadko zawierają szczątkowe dane (np. tylko imię i nazwisko). Wpisy te od lat są nieaktywne, nie dokonywano w nich żadnej modyfikacji.
Ministerstwo dokonało rzetelnej analizy wpisów, które będą podlegać wykreśleniu z CEIDG ze względu na brak numeru PESEL we wpisie. Dane zostały zweryfikowane w rejestrach publicznych, w tym bazie Ministerstwa Finansów i Głównego Urzędu Statystycznego, tak by nie doprowadzić do wykreślenia przedsiębiorców faktycznie wykonujących działalności gospodarczej, a nieposiadających numeru PESEL. W ten sposób zweryfikowano ok. 13 000 takich wpisów w CEIDG. Zatem wszędzie tam, gdzie było to możliwe, Ministerstwo dokonało zmian bez konieczności angażowania przedsiębiorców.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2012 r. lub dokonali od tego czasu jakichkolwiek zmian w swoim wpisie, posiadają w bazie numer PESEL. System informatyczny CEIDG nie dopuszcza do wprowadzania zmian we wpisie przedsiębiorcy bez numeru PESEL. Zatem jeśli przedsiębiorca od 2012 r. dokonywał jakiejkolwiek zmiany w swoim wpisie w CEIDG (rejestrował się, dodawał kod PKD, zmieniał adres, zawieszał działalność), to jego wpis musi zawierać numer PESEL.

 

Prosimy o uspokojenie przedsiębiorców i przekazanie im rzetelnej informacji w tym względzie. Mimo licznych telefonów do Ministerstwa nie zgłosiła się ani jedna osoba, która nie miałaby numeru PESEL.

Dzień Strażaka

Dnia 05 maja 2018 r. OSP w Sławoborzu obchodziła Dzień Strażaka, w tym roku towarzyszyła im Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Uroczystość połączona była z jubileuszem 40 lat służby w OSP Sławoborze, prezesa dh Waldemara Giniewskiego. Z tej okazji na uroczystym apelu Wójt Gminy Sławoborze dh Marcin Książek przekazał informację o przyznaniu Złotego Medalu Związku OSP dla jubilata, który zostanie oficjalnie mu wręczony 19.05.2018 podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Myśliborzu.

dzien.strazaka.2018 1dzien.strazaka.2018 2dzien.strazaka.2018 4dzien.strazaka.2018 3

Kolekcja Macieja Domańskiego na Kraków Fashion Square

28 kwietnia 2018 w centrum Krakowa odbyła się druga edycja Kraków Fashion Square - jednego z największych wydarzeń modowych w Polsce. Jego pomysłodawczynią i organizatorką jest Dorota Wróblewska, jeden z największych autorytetów modowych w Polsce. To właśnie na jej specjalne zaproszenie w trakcie pokazów autorskich, swoją najnowszą kolekcję wieczorową pokazał Maciej Domański - projektant mody, który urodził i wychował się w Sławoborzu! Kraków Fashion Square to wydarzenie o tyle wyjątkowe, że większość pokazów dostępna jest dla wszystkich - w wielkim namiocie rozstawionym przed Galerią Krakowską swoje kolekcje pokazała czołówka najbardziej obiecujących, polskich projektantów mody. Zaproszenie na wydarzenie - podobnie jak w przypadku ubiegłorocznego Warsaw Fashion Street - było dla Macieja Domańskiego ogromnym wyróżnieniem i dowodem uznania dla jego twórczości.

W pokazie wziął udział Wójt Gminy Sławoborze Marcin Książek.
(fot. AKPA Polska Press Sp. z o. o. – agencja informacyjna i fotograficzna)

kolekcja.macieja.domanskiego.1

kolekcja.macieja.domanskiego 1kolekcja.macieja.domanskiego 2kolekcja.macieja.domanskiego 3kolekcja.macieja.domanskiego.4

100. urodziny w Gminie Sławoborze

Mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Krzecku Pani Anna Zarczyńska 8 maja obchodziła setne urodziny. To wyjątkowe święto rozpoczęła Msza święta dziękczynna odprawiona przez ks. Proboszcza Grzegorza Marciszewicza.

Z okazji 100. rocznicy urodzin Pani Ani najlepsze życzenia złożyli: Starosta Powiatu Świdwińskiego Mirosław Majka, Wicestarosta Zdzisław Pawelec, Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska, Wójt Gminy Sławoborze Marcin Książek, a także Dyrektor, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Krzecku.

Niespodzianką dla stulatki był oficjalny list z życzeniami od Prezesa Rady Ministrów, a także wizyta przedstawiciela Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który przyznał Pani Annie zasłużone świadczenie honorowe.

100.urodziny.mieszkanki.gminy.slawoborze.01

100.urodziny.mieszkanki.gminy.slawoborze.02

100.urodziny.mieszkanki.gminy.slawoborze.03

40 - lecie chóru "Kombatant"

Najstarszy kołobrzeski chór Kombatant 08 maja 2018 r. obchodził 40 - lecie działalności. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert jubilatów z udziałem Studia Wokalnego MAJOL z Klubu Wojskowego 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Sławoborze Marcin Książek, który podziękował za wieloletnią współpracę oraz częste wizyty chóru w Sławoborzu uświetniające obchody świąt patriotycznych w naszej gminie.

40.lecie.choru.kombatant

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych - 12 maja

ZBIÓRKA.ODPADÓW.WIELKOGABARYTOWYCH.maj.2018

Podkategorie

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

2816993
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
1032
1298
19120
2781812
56519
75269
2816993

Twoje IP: 54.80.81.223
Data i Godzina: 2018-05-27 13:36:05
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze 2012r.